Bibi i Nini są rodzeństwem, które próbuje walczyć z nudą w trakcie kwarantanny. Pewnego dnia, w trakcie zabawy przenoszą się w równoległy świat, który istnieje wyłącznie w ich wyobraźni… Dzieci trafiają do zamkniętej szkoły i próbują wyjaśnić jakie wydarzenia doprowadziły do tej sytuacji.

W trakcie tej przygody Bibi i Nini uda się dowiedzieć m.in.:
▪️ co oznacza okres kwarantanny?
▪️ jak należy właściwie myć ręce?
▪️ czym różni się wirus od bakterii?

Co 2-3 dni publikujemy kolejne fragmenty historii. Każdy odcinek zostanie uzupełniony o rozwinięcie i wyjaśnienie zagadnień, które są w nim poruszane. Ponadto, w treści będą pojawiać się również dodatkowe pytania i zadania do wykonania.

Od strony merytorycznej (w zakresie nauk przyrodniczych) nad projektem czuwa zespół BioCentrum Edukacji Naukowej. Do  odcinków komiksu zostaną dołączone nagrania eksperymentów naukowych do samodzielnego wykonania w domu! Oraz materiały, z których dowiecie się, co się w okół nas teraz dzieje. Pokażemy m.in.: jakie właściwości ma mydło, jak myć ręce metodą WHO, jak zakładać i zdejmować rękawiczki i maseczkę.

Komiks jest wspólną inicjatywą pasjonatów i pasjonatek edukacji pozaformalnej, osób które łączy potrzeba tworzenia narzędzi do pracy z dziećmi – szczególnie w czasie, gdy zamknięte są szkoły i przedszkola.

Twórcy:
Agnieszka “Gigi” Mieruszyńska – graficzka i ilustratorka. Zajmuje się tworzeniem oprawy graficznej do interaktywnych projektów edukacyjnych.

Michał Niemojewski – grafik i ilustrator. Ukończył grafikę na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się tworzeniem ilustracji i instalacji dla najmłodszych. Współpracuje z magazynem kulturalno-kulinarnym Kukbuk. 
– Grzegorz Uzdański – pisarz, pedagog i doktor filozofii. Autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów”. Stały współpracownik kwartalnika ,,Przekrój”.
– Antonina Dębska – koordynatorka i edukatorka, działaczka na rzecz praw człowieka. Zaangażowana w działania organizacji i instytucji w zakresie edukacji i partycypacji.
– Marcin Mitzner – pomysłodawca, założyciel i dyrektor merytoryczny GD Events. Ekspert z zakresu grywalizacji i tworzenia narzędzi edukacyjnych.
– Zespół BioCEN (Patrycja Dołowy – koordynacja, montaż filmów, redakcja tekstów; Paweł Morga – projekt i obsługa strony, zaplecze techniczne, montaż; Jan Maurycy Święcicki – zadania logiczne, Aleksandra Owczarek – doświadczenia i teksty; Aleksandra Kowalczyk – doświadczenia i teksty; Marcin Kleibert – doświadczenia i teksty; Jakub Janiec – doświadczenia i teksty; Rafał Jabłuszewski – teksty; Katarzyna Jędrzejowska – teksty; Emilia Zegadło – teksty; Aleksandra Maciejczuk – teksty; Małgorzata Orłowska – doświadczenia; Katarzyna Tomaszewska i Aleksandra Olszańska – wsparcie administracyjne projektu; Paulina Czyż – grafiki do filmów, projekt plakatów i planszy; ze wsparciem merytorycznym reszty zespołu (Mikołaj Cup, Kryspin Andrzejewski, Andrzej Gruza, Kamil Synoradzki, Magdalena Chustecka, Małgorzata Malczewska)